Jihomoravský svaz házené

28.6.2012 otevřeno: 3327 x

O každé něco? aneb Lenka Roháčková představuje "svůj" tým pro juniorské mistrovství

Juniorský šampionát, který hostí Ostrava a Brno, už opravdu klepe na dveře. Těsně před jeho začátkem nám kapitánka Lenka Roháčková prozradila svůj pohled na své spoluhráčky.

 

 Ostrava – První červencový den nastoupí k prvnímu duelu na Mistrovství světa juniorek česká děvčata. Soupeřkami jim budou Kazachstánky. Zajímá vás, kdo nás bude reprezentovat? To vám prozradí kapitánka družstva, dvacetiletá brankařka Poruby Lenka ROHÁČKOVÁ

 

Brankařky:

 

Lenka ROHÁČKOVÁ – Jsem hodně tvrdohlavá. Energický, výbušný typ. Cholerička, která chce všechno rychle změnit. Vždycky věřím svému týmu. I kdybychom prohrávaly o deset, pořád věřím, že vyhrajeme.
Dominika MÜLLNEROVÁ – Domča je veliký kliďas, můj pravý opak. Dostane gól, přijde na střídačku a s úsměvem řekne: „No jo, tak jsem to nechytla, příště to určitě chytnu!“ Až si někdy říkám, že to není možné, aby byl člověk tak klidný.
Petra KUDLÁČKOVÁ – Péťa je smíškem družstva. Dokáže jí odbourat každá blbost. V bráně je trošku nervák. Jinak je hrozně pozitivní. To mám na ní ráda.

 

Pivotky:

 

Zuzana MARČÍKOVÁ – Působí na mě, jako veliký kliďas. Dobíráme si jí, že je mobilní maniak. Je hodně upovídaná. Když se rozmluví, občas řekne takové perly, že se všechny smějeme.
Andrea KULÍŠKOVÁ – Andrea je v civilu pohodářka. Na hřišti ale náš tahoun. Vypadá jako tintítko, ale dokáže soupeřkám rozdat tvrdé rány. Nejvíc se mi líbí její nevypočitatelná střela. Nechápu, jak jí to tam spadne.
Jana ROUBALOVÁ – Jana je moc chytrá holka. Stoprocentní flegmatik. Jde o fanynku upířích ság a Ordinace v Růžové zahradě.

 

Levé spojky:

 

Martina WEISENBILDEROVÁ – Martina je tvrdohlavá holka. Domluvit se s ní ale dá. Občas jí ale musíte věci zopakovat i několikrát, než poslechne.
Tereza POKORNÁ – Mladá talentovaná hráčka, která má ještě hodně před sebou. Když bude makat, může z ní být moc dobrá spojka.

 

Střední spojky:

 

Jitka KUTLVAŠROVÁ – Náš malý diplomat. Když se třeba hádáme, tak Jíťa přijde a všechno urovná. Další hodně pozitivní holka v našem kolektivu. Má nezapomenutelný smích. Je ji všude slyšet.
Šárka MARČÍKOVÁ – Další z tahounek. Chytrá holka, která má z házené už hodně zkušeností a umí je využít i na hřišti.
Ivana SALAŠOVÁ – Ivča je upovídaná, usměvavá holka. Mohu o ní říct, to samé co o Terce Pokorné. Jde o mladou talentovanou hráčku, která toho má hodně před sebou.

 

Pravé spojky:

 

Helena RYŠÁNKOVÁ – Největší osobnost týmu. Na rozdíl od většiny z nás má Helča už jasno, čeho chce v životě dosáhnout. Jde o velkou pohodářku na hřišti i mimo něj.
Michaela SOBIESKÁ – Míša je srandistka. Usměvavá holka, která před zápasem bývá zbytečně nervózní. Když ale vejde na hřiště, všechno z ní spadne a hraje dobře.
Tereza KUBÁČKOVÁ – Říkáme jí buldozer. Ona je zarputilec. Odmalička se mi líbí její styl házené. Nebojí se, zavře oči a vletí do všeho.

 

Levá křídla:

 

Martina SALČÁKOVÁ – V přístupu k házené je neuvěřitelně poctivá. Má ráda házenou a udělá pro ni cokoliv. Ona je prostě náš prcek.
Michaela ŽDÁNSKÁ – Míša má veliký přehled o hře. Vždycky ví, jak by se měla situace nejlépe vyřešit. Je to chytrá holka, která nejedná nikdy bezhlavě.
Andrea KÖNIGOVÁ – To je takový blázen, co miluje seriály, na které se dokáže dívat celé hodiny. Jsem s ní na pokoji, a tak dobře vím, že je s ní veliká sranda. Historkám, které vypráví, se snad nejde nezasmát.

 

Pravé křídlo:

 

Michaela JANOUŠKOVÁ – Míša působí na lidi dlouho jako flegmatik. Když se ale naštve, tak je naštvaná. Je velká filmová fanynka. Na soustředění trénuje, anebo se dívá na filmy. I Míša je má spolubydlící. Ona i Andy mají „obrovský“ smysl pro pořádek.

 

David Nejedlý/Pražský deník

Foto Alex Wipf